שאלות ותשובות

אילו סוגי כתמים קיימים?

קיימים סוגים רבים של כתמים, הסוג הראשון הוא כתמים שסיבתם תורשתית, כתמים מסוג זה נראים ככתם חום מלווה בשיעור יתר המופיע אצל כחצי אחוז מהגברים הצעירים בגיל ההתבגרות, בעיקר על הכתפיים, קדמת החזה או השכמות וישנם כתמים בצבע חום בהיר שיכולים להופיע בכל גיל ובכל חלקי הגוף.
הסוג השני, שכולל למעשה את רוב הכתמים, קשור בחשיפה לשמש: נמשים כתמי גיל וכתמי הריון.
נמשים הם הכתמים השטחיים ביותר והם נוצרים מעלייה בפיגמנטציה בתאי האפידרמיס, השכבה העליונה של העור. לעומתם כתמי גיל המכונים גם "כתמי כבד" או קרטוזות בשפה מקצועית, אלה נוצרים באזורים שנחשפו במשך שנים לשמש, עקב עלייה במספר המלונציטים (התאים המייצרים את פיגמנט המלנין), שנמצאים בעיקר בשכבה התחתונה של האפידרמיס.

מדוע בכלל נוצרים כתמי שמש?

מדובר למעשה במנגון הגנה של העור, שנועד לסנן את קרני השמש בעזרת יצירת פיגמנט על ידי התאים המייצרים מלנין. חשיפה מוגזמת והשפעה מצטברת של קרינת השמש גורמת להיפר פיגמנטציה, שמשמעותו יותר מידי פיגמנט. כתוצאה מכך מופיעים כתמים חומים על פני העור, ובעיקר בעור הפנים והזרועות.

מאילו כתמים אפשר להיפטר?

הכתמים הקלים ביותר להסרה הם נמשים וכתמי שמש, שבהם הצטברות הפיגמנט נותרת בשכבה העליונה של העור. כתמי שמש עם קרטוזות הניתנות לטיפול בצורה נהדרת שנשארת לאורך זמן כמובן עם טיפול קבוע ומתמיד והימנעות מחשיפה לשמש. בכתמי הריון שבהם הכתמים יותר עמוקים, יש צורך להמתין לפחות 3 חודשים ויותר לאחר הלידה ורק אז להתחיל בטיפול. הטיפול בכתמים מתבסס בעיקר על פילינגים ותכשירי הבהרה, אך מחייב אבחון וטיפול מקצועי.

מה השיטה למילוי קמטים?

כל אישה הרוצה להראות צעירה יותר יכולה לבחון את האפשרות לקבל את הטיפול. השינויים שנוצרים כתוצאה מפגעי הזמן משנים אף את הבעות פנינו. קמטים באזור המצח גורמים לנו להיראות קשוחים וקשים יותר, החריצים בצידי האף מוסיפים שנים למראינו. לפעמים שינוי קטן בפנים יגרום לך להיראות שלווה וצעירה בצורה בולטת.

מה זה בוטוקס?

בוטוקס הוא חומר אשר יוצר אפקט של הרפיית שריר. בזריקות בוטוקס משתמשים באיזור שבין הגבות. הרפיית השריר משחררת את העור בצורה כזו שהקמט מתיישר ונוצרת הבעה ניחוחה יותר. הבוטוקס אינו משמש למילוי קמטים ואינו יוצר נפח, הוא פשוט משחרר אזורים מכווצים שיוצרים קמטים. הבוטוקס הוא טיפול זמני אשר מחזיק מעמד כחצי שנה.

כיצב ממלאים קמטים?

באיזור שלצידי האף ותחתיו משתמשים בחומר מילוי. חומרי המילוי נחלקים לשתי קבוצות:מילוי זמני ומילוי קבוע.
המילוי הזמני מורכב מחומצה הילרונית (100 אחוז חומר טבעי) שהינה מרכיב חשוב ברקמות הגוף, היא נמצאת בעיקר במרווח שבין תאי הגוף ויש לה תפקיד חשוב בייצור סיבי הקולגן ושמירה על גמישות העור. החומר מאד אמין ואינו גורם לתופעות לוואי, הוא מוזרק לפנים ליוצר מראה ותחושה טבעית. הטיפול בחומר הזמני נותן תוצאה מיידית שמחזיקה מעמד בין חצי שנה לשנה, תלוי במיקום הקמט.
המילוי הקבוע עשוי מסיליקון, למעשה, מוזרקת לקמט כמות מאד קטנה של סיליקון והגוף עצמו משלים את המילוי. מזריקים טיפה זעירה של סיליקון וכך הלאה, הגוף מייצר קולגן ואלסטין אשר עוטף את כדוריות הסיליקון. בעצם יוצר נפח טבעי אשר ממלא את הקמט, בצורה כזו הקמט מתמלא במרקם טבעי של הגוף ומתפקד כחלק בלתי נפרד מהגוף.

האם יש סיכונים ותופעות לוואי?

בתחום של מילוי קמטים יש המון טכניקות וחומרים, לכל טכניקה יש יתרונות וחסרונות, אנחנו בחרנו להשתמש בטכניקות וחומרים הידידותיים והבטוחים ביותר לגוף.

פילינג - מה זה בעצם?

פילינג זו מילה באנגלית שמשמעותה בעברית היא "קילוף" ישנם חומרים וסוגים שונים של פילינגים אשר גורמים לקילוף העור וגורמים לגוף להצמיח עור חדש, בריא ויפה יותר. ישנם חומרי פילינג לשימוש ביתי, אלו חומרים מאוד עדינים ונותנים אפקט קטן יחסית. למשל כשמטרת הטיפול היא להקנות לעור חסר לחות מראה קורן ובהיר יותר, ניתן להסתפק בפילינג שטחי. הפילינג מקלף את שכבת העור הקרנית מסיר את התאים המתים ומעניק לעור מראה חי ומחודש. במקרים של קמטים, קמטוטים וכתמי גיל ושמש מומלץ להשתמש באחד מהפילינגים המתקדמים מהדור החדש, שהם מהווים היום אלטרנטיבה יעילה לניתוחים פלסטיים, ומאפשרים לדחות את הניתוח בעשור או שניים.